Šventojo Sosto atstovas Ukrainos atstatymo konferencijoje išsakė susižavėjimą ukrainiečių didvyriškumu – tiek tų, kurie gina savo tėvynę, tiek tų, kurie karo priversti išvykti sugrįžo, ar žada grįžti, kad atstatytų kraštą. P. R. Gallagheris reiškė viltį, kad konferencija Londone birželio 21–22 d. bus „vilties ir solidarumo šaltinis ir mūsų nepajudinamo įsipareigojimo Ukrainos žmonėms liudijimas“.
Po 16 mėnesių nepaliaujamo karo kraštui padaryti nuostoliai didžiuliai, sunku ne tik apskaičiuoti, bet net įsivaizduoti tikrąją destrukcijos apimtį visuose lygmenyse. Tačiau, anot arkivyskupo P. R. Gallagherio, Šventojo Sosto diplomatijos vadovo, vienintelė šios tragiškos padėties tikrovė, kurios nepavyko palaužti, yra nenugalima ukrainiečių dvasia. Tai paliudijo daugelis ukrainiečių, kurie atidėjo visus gyvenimo planus, kad pasišvęstų ginti tėvynę, pažymėjo kalboje Londono konferencijoje P. R. Gallagheris.
„Ukrainiečių atsparumas liudija, kad troškimas gyventi ir žadinti viltį yra stipresnis už bet kokį mirtį ir beviltiškumą sėjantį destruktyvų instinktą, nes gėris žmogaus širdies gelmėse, nors dusinamas blogio, niekad negali būti visiškai sunaikintas ir yra pasirengęs vėl atgyti.“
Vatikano atstovas patikino, kad šalia materialinio atstatymo, reikia padėti Ukrainai atsikurti dvasiškai. Mat anot jo yra pavojus, kad tuomet, kai Ukrainos padangės daugiau nebraižys rusų raketos, pradės sproginėti karo žmonių širdyse pasėtos „minos“.
Vyriausybės, tarptautinės organizacijos, pilietinė visuomenė ir geros valios žmonės yra pašauti ekspertų darbu, ištekliais ir solidarumu remti pirmuosius atstatymo uždavinius: atstatyti infrastruktūras, ekonomiką, vykdyti ugdymo ir sveikatos apsaugos darbus. Tuo metu Bažnyčios pašauktos padėti atkurti Ukrainos žmogiško, socialinio ir religinio rūbo audinį.
Kartu galime padėti Ukrainos žmonėms įgyvendinti proveržį, būtiną šio žiauraus karo pasekmėms įveikti, pasakė arkivyskupas Ukrainos atstatymo konferencijos dalyviams primindamas popiežiaus Pranciškaus žodžius, jog taikos atkūrimas yra ilgalaikis uždavinys – tam reikia užsidegimo, kantrybės, patirties ir atkaklumo. (SAK / Vatican News)