Sprogimas

Departamentas įspėja dėl melagingos informacijos užsieniečiams apie deportaciją

deportMigracijos departamentas įspėja dėl užsieniečius vienijančiose socialinių tinklų grupėse platinamos dezinformacijos apie iš departamento gaunamus skambučius dėl jiems neva gresiančios deportacijos.

Departamentas įspėja, kad šie skambučiai yra melagingi, o įstaigos darbuotojai neskambina Lietuvoje esantiems užsieniečiams ir telefonu nepraneša nei apie neva keliamas grėsmes, nei apie deportaciją. 

Pasak jo, daugiausiai ši informacija skleidžiama grupėse, kuriose daugumą vartotojų sudaro baltarusiai.

Departamento teigimu, Lietuvoje esantiems užsieniečiams skambinantys ir migracijos darbuotojais prisistatantys telefoniniai sukčiai teigia, kad „užsieniečių buvimas Lietuvoje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“, „jiems gresia deportacija“, „imigrantams privalu išvykti iš šalies, tačiau reikia prisistatyti į klientų aptarnavimo skyrių Vilniuje“ ir pan.

Asmenims, kurie sulaukė tokių skambučių, patariama visapusiškai įvertinti situaciją ir pasitikrinti savo paskyras Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS.

Pasak pranešimo, jei jokių pranešimų iš Migracijos departamento negauta, užsieniečiui nereikia lankytis klientų aptarnavimo skyriuje ar atlikti kokių nors papildomų veiksmų savo paskyroje.

Apie melagingus skambučius užsieniečiai raginami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, Lietuvos pareigūnams suteikiant visą informaciją apie pokalbio turinį, skambučio aplinkybes.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode