Keičiasi subsidijų darbuotojams mokėjimo tvarka

Seime ketvirtadienį nustatė naują subsidijų darbuotojams, esantiems prastovose ir grįžusiems iš jų, mokėjimo tvarką.

Už tokias Užimtumo įstatymo pataisas balsavo 122 Seimo nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo. 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė įsitikinęs, kad dabar bus remiami tik labiausiai nukentėję darbuotojai.

„Laisvėjant suvaržymams, be abejo, valstybės parama turi trauktis“, – teigė jis.

Abi subsidijos – tiek prastovose esantiems, tiek iš jų grįžusiems žmonėms – bus mokamos du mėnesius – liepą ir rugpjūtį. Pirmą mėnesį jos sieks 100 proc. darbo užmokesčio, bet ne daugiau kaip 0,9 minimalios mėnesio algos (MMA), arba beveik 578 eurus, o antrą – 0,6 MMA (385 eurus). 

Šiek tiek pakeistos paramos sąlygos savarankiškai dirbantiems bei ieškantiems darbo žmonėms, tačiau išmokos jiems lieka tokios pat – atitinkamai 260 ir 212 eurų.   

Savarankiškai dirbančiųjų pajamos per pandemiją 2020-2021 metais turės būti kritusios bent trečdaliu, o dvylikos paskutinių mėnesių pajamos iš veiklos neviršyti 3120 eurų – 12 minimalių vartojimo poreikių dydžių per metus. 

Poprastovinės subsidijos bus mokamos, jeigu darbuotojai nedirbo ne mažiau kaip 75 darbo dienas.  

Nuo šių metų pradžios prastovose esantiems darbuotojams mokamas visas darbo užmokestis, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA (963 eurai). 

Budas.lt nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode