Baltarusijos oro vežėjams uždrausta įskristi į Lietuvos oro erdvę

erdveeĮgyvendindama savaitės pradžioje priimtas Europos vadovų Tarybos (EVT) išvadas, Lietuva uždraudė Baltarusijos oro vežėjams, turintiems oro vežėjo pažymėjimą, įskristi į Lietuvos Respublikos oro erdvę. Šiam siūlymui trečiadienio posėdyje pritarė Vyriausybė.

Draudimas Baltarusijos oro vežėjams įskristi į Lietuvos oro erdvę įsigalioja ketvirtadienį (gegužės 27 d.),  3 val. nakties Lietuvos laiku. Valstybės įmonei „Oro navigacija“ yra pavesta išplatinti šią informaciją visų šalių pilotams. 

Šis nutarimo projektas parengtas įvertinus EVT savaitės pradžioje vykusio susitikimo metu priimtas išvadas, pagal kurias taryba griežtai pasmerkė priverstinį „Ryanair“ orlaivio nutupdymą Minske (Baltarusija) gegužės 23 d., sukeliant grėsmę aviacijos saugai, ir paragino visus Europos Sąjungoje (ES) įsisteigusius oro vežėjus vengti skrydžių virš Baltarusijos teritorijos, taip pat ragino Tarybą priimti būtinas priemones, kad Baltarusijos oro transporto bendrovėms būtų uždrausta naudotis ES oro erdve, ir neleisti tokių oro transporto bendrovių orlaiviams patekti į Europos Sąjungos oro uostus. 

„Lietuvos Vyriausybei uždraudus atskrendantiems iš Baltarusijos leistis Lietuvoje, tranzitiniai skrydžiai per Lietuvos oro erdvę iš Baltarusijos vis dar buvo galimi. Europos Vadovų Tarybai priėmus sprendimą, kad Baltarusijos oro bendrovėms turi būti uždrausta naudotis ES oro erdve, šiuo nutarimu įgyvendiname ES vadovų sprendimą“, - sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Be kita ko, pirmadienį Lietuvos Vyriausybė Baltarusiją pripažino nesaugia Lietuvos piliečiams, todėl nuo antradienio uždraudė skristi į Lietuvą ar iš Lietuvos per Baltarusijos teritoriją. 

Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis taip pat kreipėsi ir paragino ES transporto ir susisiekimo ministrus užtikrinti, kad visi ES šalyse skrydžius vykdantys oro vežėjai vengtų naudotis Baltarusijos oro erdve.

Susisiekimo ministerija taip pat oficialiai kreipėsi į Tarptautinę civilinės aviacijos organizaciją (ICAO), prašydama pradėti tyrimą dėl aviacijos incidento Baltarusijoje ir pripažinti šios šalies oro erdvę nesaugia. Taip pat kreiptasi į Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūrą (EASA), kuri jau pateikė keletą rekomendacijų Europos oro vežėjams.
 

VĮ „Oro navigacija“ nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode