99-ių metų Marijona pretenduoja tapti tvariausiai gyvenančia Lietuvos senjore

Vyriausioji „Senjorai nešvaisto“ konkurso dalyvė Marijona Simanavičienė balandžio mėnesio pabaigoje švęs garbingą jubiliejų – jai sukaks 100 metų. Nuo vaikystės pratusi nieko nešvaistyti, šiandien Marijona gyvena tikrą „zero waste“ gyvenimą – iš atliekų gamina dekoracijas, o iš stiklo butelių, senų maišų, karolių, suplyšusių pėdkelnių ji daro gėlės ir dekoruoja vazas.

 

„Labiausiai aš susidomėjau vazų ir gėlių gamyba iš atliekų, kadangi medžiagos lengvai gaunamos iš globos namų darbuotojų, vieni atneša stiklinių butelių, arba stiklainių, kiti atneša jau suplyšusių nenaudojamų pėdkelnių, kurių nereikia išmesti ir juos prikeliu antram gyvenimui. Labai džiaugiuosi, kad mano pagaminti daiktai ilgai neužsibūna globos namuose, juos kartu su socialine darbuotoja padovanojame mūsų svečiams, nes dažnai iki karantino mus aplankydavo įvairūs Alytaus rajono kolektyvai, dovanojantys mums dainas, šokius, dovanas. Atsidėkojant, mano kūriniai iškeliauja džiuginti kitų, dėl ko ir pati labai džiaugiuosi“, – apie savo hobį pasakoja senjorė.

Marijona yra tik viena iš 47 konkurso dalyvių, kuriems nešvaistymas, antrinis panaudojimas ir tuo pačiu – gamtos tausojimas yra pavyzdinis gyvenimo būdas net ir jauniesiems „zero waste“ propaguotojams.

Kviečiama balsuoti už konkurso „Senjorai nešvaisto“ finalininkus

Prasideda antrasis konkurso „Senjorai nešvaisto“ etapas – skaitytojai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius dalyvių darbus ir išrinkti 12 finalistų, kuriuos vertins komisija. Susipažinti su kitų senjorų darbais ir balsuoti už labiausiai patikusius galima iki balandžio 21 d. galima portale www.60plius.lt.

Daugiausiai balsų surinkę dalyviai pateks į antrąjį rinkimų etapą, kuriame nugalėtoją išrinks komisija. Antrajam etapui viso bus atrinkti 12 dalyvių – po 3 iš kiekvienos kategorijos. Nugalėtojai bus paskelbti balandžio 23 d., jų laukia puikūs prizai – galimybė puikuotis ant birželio mėnesio „60+“ žurnalo viršelio bei naudingos rėmėjų ir partnerio „Žaliasis taškas“ dovanos, o geriausias atlygis – galimybė džiaugtis švarėjančia aplinka. 

Senjorai, anot rinkimų organizatorių, tvarumo idėjas puoselėjo dar tuomet, kai jos nebuvo madingos, todėl konkursą lydi šūkis – „Šiandien tai vadiname zero waste, o mūsų seneliai vadino – nešvaistymu“.

Pirmą kartą Lietuvoje vykstantis konkursas „Senjorai nešvaisto“ yra skirtas ne tik skatinti pačius senjorus tinkamai rūšiuoti atliekas, bet kartu savo asmeniniu pavyzdžiu parodyti visuomenei, kaip senus daiktus galima prikelti naujam gyvenimui, taip prisidedant prie aplinkos išsaugojimo.

Projekto „60+“ vadovė, konkurso „Senjorai nešvaisto“ koordinatorė Vaiva Sadauskė atskleidžia neabejojusi, kad senjorams Lietuvoje išradingumo netrūksta, tačiau dalyviai ją vis tik sugebėjo nustebinti. 

„Sulaukėme daugybės dalyvių, kurių pavyzdžiai išties gali įkvėpti – nustebau pamačiusi, kiek gražių ir praktiškų dalykų galima sukurti iš senų medžiagų skiaučių, o apie tai, kad plastikinius kamštelius galima panaudoti papuošalų kūrimui, net nebūčiau pagalvojusi“, – susižavėjimo neslepia moteris. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode